Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Βράβευση των μαθητών του ομίλου ψηφιακής αφήγησης

Τελευταίες ανακοινώσεις

Βράβευση των μαθητών του ομίλου ψηφιακής αφήγησης

Οι μαθητές του Ομίλου Ψηφιακής Αφήγησης (Digital storytelling) βραβεύτηκαν για τη συμμετοχή τους στον 5ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό «Οι εικόνες των σχολικών βιβλίων πηγή έμπνευσης και καλλιτεχνικής δημιουργίας» που συνδιοργάνωσαν το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης του Εθνικού Κέντρου Έρευνας και Διάσωσης Σχολικού Υλικού (ΕΚΕΔΙΣΥ) και  το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων κατά το σχολικό έτος 2017-2018.

Οι μαθητές του ομίλου εμπνεύστηκαν από εικόνες σχολικών βιβλίων που επέλεξαν οι ίδιοι, κι έγραψαν 4 ιστορίες τις οποίες συνόδευσαν με πολυμεσικό υλικό (βίντεο, κόμικς με κινούμενες και σταθερές εικόνες).

Η τελετή βράβευσης πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 24 Νοεμβρίου στο Αμφιθέατρο του Νέου Μουσείου της Ακρόπολης.Βράβευση

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας