Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Βραδιά του Ερευνητή στο ΕΜΠ

Τελευταίες ανακοινώσεις

Βραδιά του Ερευνητή στο ΕΜΠ

Το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, διοργανώνει τη Βραδιά του Ερευνητή στο ΕΜΠ την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018 στο εμβληματικό κτίριο Αβέρωφ του Ιστορικού Συγκροτήματος Πατησίων από τις πέντε το απόγευμα έως τα μεσάνυχτα.

Βασικός στόχος της Βραδιάς του Ερευνητή στο ΕΜΠ είναι η προβολή του έργου των ερευνητών και η ανάδειξη στο ευρύ κοινό της σπουδαιότητας και της καινοτομίας των επιτευγμάτων τους, του ρόλου του ελληνικού δημόσιου Πανεπιστημίου στην επιστήμη, αλλά και την προσφορά του στην κοινωνία και την ανάπτυξη της χώρας.

Περισσότερες λεπτομέρειες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αναζητήσουν στη σχετική ιστοσελίδα από τον παρακάτω σύνδεσμο:

Βραδιά του Ερευνητή στο ΕΜΠ, Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ