Αρχική » ΔΡΑΣΕΙΣ » Συνέδρια & Ημερίδες

Συνέδρια & Ημερίδες

Συμμετοχή του σχολείου στη Σχολική Ημέρα Εθελοντή Αιμοδότη και Εθελοντή Δότη Αιμοποιητικών Κυττάρων 2017-18

Η 7η Νοεμβρίου έχει θεσπισθεί ως Σχολική Ημέρα Εθελοντή Αιμοδότη και Εθελοντή Δότη Αιμοποιητικών Κυττάρων. Με αφορμή αυτή τη σπουδαία ημέρα, στους μαθητές και στις μαθήτριες και των τριών τάξεων του σχολείου μας:
α) θα προβληθεί το εικοκινητικό βίντεο για τον μυελό των οστών που δημιούργησε ο περσινός μαθητής μας, Νίκος Καραολίδης,
β) θα δοθεί το έντυπο που δημιούργησαν οι περσινές μας μαθήτριες Μικαέλα Αβαγιανού, Γλυκερία Αποστολάρα, Άννα Γιαννίτσα, Μιχάλης Γιασαφάκης και Ιωάννα Θεοδοσίου και
γ) θα γίνει ενημέρωση από την καθηγήτρια Βιολογίας κ. Αίγλη Κούτρα για τον μυελό των οστών και από τους φιλολόγους για τη σημασία του εθελοντισμού.
Το Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 10.00 π.μ. στο Εθνικό Ιστορικό Μουσείο, αίθουσα συνεδριάσεων Μεγάρου Παλαιάς Βουλής (Πλατεία Κολοκοτρώνη, Σταδίου 13, Αθήνα), όπως μπορείτε να δείτε στην πρόσκληση και το πρόγραμμα παρακάτω, δίνουμε το παρόν με αποτίμηση των όσων κάναμε την προηγούμενη σχολική χρονιά και με δέσμευση αυτών που θα κάνουμε τη φετινή σχολική χρονιά.

ΑΦΙΣΑ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΑ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΑ 2017

Ημερίδα για τους μαθητές/μαθήτριες με υψηλές ικανότητες – 14 Ιανουαρίου 2017.

– Δελτίο Τύπου

– Πρόσκληση

– Συνοπτικό Πρόγραμμα

Διήμερο Γαλλόφωνου Κινηματογράφου 16-17 Απριλίου 2016. – Πρόγραμμα

Ημερίδα – Θέματα Τέχνης & Επιστήμης με κριτική σκέψη? – 27 Φεβρουαρίου 2016.

Ομιλία του κ. Νίκου Λυγερού – 13 Ιανουαρίου 2016.

Σεμινάριο Συμβουλευτικής Εκπαιδευτικών.

Εκδήλωση – ΔΙΑΖΩΜΑ – Η Αξία και η Μαγεία των Συνεργειών – 16 Δεκεμβρίου 2015.

Εκδήλωση για την Ευρωπαϊκή Ημέρα Γονέων και Σχολείου – 21 Οκτωβρίου 2015.

Ο Καθηγητής Συνδιαμορφωτής της Σχολικής Ζωής – 7 Φεβρουαρίου 2015.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας