Αρχική » ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΒΠΓ

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΒΠΓ

Σας ενημερώνουμε ότι η Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την κατάθεση αιτήσεων από τους ενδιαφερόμενους γονείς/κηδεμόνες για εισαγωγή των μαθητών/τριών στα Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία θα παραμείνει ανοιχτή από την Τρίτη 15 Μαρτίου 2022 και ώρα 13:00 μέχρι και την Πέμπτη 31 Μαρτίου 2022 και ώρα 15:00. Η πρόσβαση στην πλατφόρμα μπορεί να γίνει μέσω του συνδέσμου:

Οι εξετάσεις για τα πρότυπα Γυμνάσια, (άρα και για τις διατιθέμενες 96 θέσεις μαθητών για την Α τάξη σχολικού έτους 2022-23 για το Βαρβάκειο Πρότυπο Γυμνάσιο) θα διεξαχθούν το Σάββατο 7 Μαΐου. Μετά τη λήξη της ημερομηνίας κατάθεσης των αιτήσεων, θα ακολουθήσει ανακοίνωση, σχετική με τα εξεταστικά κέντρα και άλλες λεπτομέρειες για τη διεξαγωγή των εξετάσεων.

ΘΕΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2020

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ 2020

ΛΕΥΚΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΠΡΟΣΒΑΣΗ – ΧΑΡΤΗΣ