Αρχική » ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ » Όμιλος Ρητορικής 2020-21

Όμιλος Ρητορικής 2020-21

• Συμμετοχή στους Πανελλήνιους Εκπ/κούς Αγώνες Επιχειρηματολογίας “Climate of Change Debates”.

Μία μαθήτρια και ένας μαθητής του Ομίλου Ρητορικής έλαβαν μέρος στους Πανελλήνιους Εκπαιδευτικούς Αγώνες Επιχειρηματολογίας «ClimateofChangeDebates» που διοργάνωσαν η ActionAid Hellas και η Ελληνική Ένωση για την Προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση. Οι αγώνες διεξήχθησαν στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος
«EndClimateChange, StartClimateofChange» υπό τον συντονισμό της WeWorld. Περισσότερες λεπτομέρειες στο έγγραφο :

• Συμμετοχή μαθητών/τριών  μας  στο 6ο  Μαθητικό Συμπόσιο του Δικτύου Συνδεδεμένων Γυμνασίων Αττικής   ASPnet UNESCO.
  • 2η Διαδικτυακή Συνάντηση Ρητορικής Τέχνης Γυμνασίων «Ρήσεις & Αντι-Ρήσεις».