Αρχική » ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

NO FINISH LINE ATHENS 2021

ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24-9-2021

Με πολύ χαρά, χαμόγελα, επευφημίες, χορό και κίνηση το σχολείο μας γιόρτασε την Ευρωπαϊκή ημέρα αθλητισμού.

Η χώρα μας για πρώτη χρονιά εναρμονίστηκε με την υπόλοιπη Ευρώπη στον εορτασμό με σύνθημα ‘Schools on the move’. Άνθισε το σχολείο μας με τα γελαστά πρόσωπα μαθητών και εκπαιδευτικών που συμμετείχαν στις δράσεις. Παράλληλα γνώρισαν μέσα από χιουμοριστικά βίντεο τους Έλληνες αθλητές που διακρίθηκαν στους Ολυμπιακούς αγώνες του Τόκιο άλλα και τα αγωνίσματα στα οποία συμμετείχαν. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους !!!

*Κατά τον προγραμματισμό άλλα και καθόλη τη διάρκεια των δράσεων υπήρξε ειδική μέριμνα για την ασφάλεια των μαθητών και των εκπαιδευτικών ακολουθώντας τις ειδικές εγκυκλίους για την ασφάλεια λόγω του ιού covid-19.

Φωτογραφικά στιγμιότυπα από την ημέρα στο παρακάτω έγγραφο :

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας