Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Επαναλειτουργία σχολικών μονάδων τη Δευτέρα 14-3-2022- self test

Επαναλειτουργία σχολικών μονάδων τη Δευτέρα 14-3-2022- self test

Σας ενημερώνουμε πως με απόφαση του Περιφερειάρχη Αττικής Γ. Πατούλη, κανονικά θα λειτουργήσουν από αύριο Δευτέρα 14/3/2022, όλα τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στην Αττική. Επισημαίνουμε ότι οι μαθητές αύριο Δευτέρα 14/3/2022 (πρώτη ημέρα επαναλειτουργίας των σχολικών μονάδων) προσέρχονται με self-test και συνεχίζει η εφαρμογή του ισχύοντος πρωτοκόλλου για Τρίτη και Παρασκευή. Οι μαθητές όλων των βαθμίδων, εμβολιασμένοι και μη, καθώς και οι εμβολιασμένοι εκπαιδευτικοί, θα μπορούν να προμηθευτούν από τη Δευτέρα 14 Μαρτίου έως και την Πέμπτη 17 Μαρτίου, πέντε (5) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των ημερών από 18 Μαρτίου έως και  1 Απριλίου.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Ραδιοφωνικός σταθμός ΒΠΓ-Χριστουγεννιάτικη εκπομπή-21-12-2021