Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Εορτασμός Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου (24-03-2017)

Εορτασμός Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου (24-03-2017)

Λειτουργία σχολείου την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2017:

Την Παρασκευή, 24 Μαρτίου 2017, δεν θα γίνουν μαθήματα αλλά θα πραγματοποιηθεί εορταστική εκδήλωση για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου.

Θα μαθητές/τριες θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 10:00πμ και θα αποχωρήσουν στις 12:00μμ, μετά το πέρας του εορτασμού.

Επίσης, την Παρασκευή, 24 Μαρτίου 2017, δεν θα πραγματοποιηθούν οι απογευματινές δραστηριότητες.

Εορτασμός της Εθνικής Επετείου το Σάββατο 25 Μαρτίου 2017:

Το Σάββατο, 25 Μαρτίου 2017, σύμφωνα με το αναλυτικό πρόγραμμα εκδηλώσεων του Δήμου Φιλοθέης-Ψυχικού, αντιπροσωπία του σχολείου θα παραστεί στις 10:15πμ στη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου, θα ακολουθήσει Τρισάγιο και κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο. Στις 11:45πμ τα τμήματα της παρέλασης (συμμετέχει η Γ’ τάξη του σχολείου μας) θα συγκεντρωθούν στη Φιλοθέη, στην οδό Ελευθερίου Βενιζέλου, μπροστά από την είσοδο της παιδικής χαράς Πικιώνη.

Η παρέλαση θα ξεκινήσει στις 12:00μμ, στην οδό Ελευθερίου Βενιζέλου στη Φιλοθέη.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας