Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Εορτασμός της 25ης Μαρτίου 2019

Τελευταίες ανακοινώσεις

Εορτασμός της 25ης Μαρτίου 2019

«Η  επανάσταση του 1821 με τη ματιά στο Αιγαίο»

Τη ματιά στο Αιγαίο έριξε η φετινή εκδήλωση για την 25η Μαρτίου. Το χρονικό των γεγονότων δόθηκε μέσα από τις εκφραστικές αναγνώσεις/απαγγελίες λογοτεχνικών κειμένων των μαθητών της Γ Γυμνασίου και την προβολή αποσπάσματος ιστορικού ντοκιμαντέρ. Η γιορτή πλαισιώθηκε από τα τραγούδια που ερμήνευσε με ιδιαίτερη ευαισθησία η χορωδία  του σχολείου μας και τους χορούς (κυρίως από το Αιγαίο), που χόρεψαν με δεξιοτεχνία οι μαθητές μας.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

ΛΕΥΚΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΠΡΟΣΒΑΣΗ – ΧΑΡΤΗΣ

Ραδιοφωνικός Σταθμός ΒΠΓ. Εκπομπή Μάϊου 2022 για τον ρόλο της μουσικής στον κινηματογράφο

Ραδιοφωνικός σταθμός ΒΠΓ-Χριστουγεννιάτικη εκπομπή-21-12-2021