Αρχική » Άλλες Δράσεις » Βιωματική δράση για τα ανθρώπινα δικαιώματα

Τελευταίες ανακοινώσεις

Βιωματική δράση για τα ανθρώπινα δικαιώματα

ΒΙΩΜΑΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΤΗΣ Γ΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ

Τη Δευτέρα 17.12.2018 για τα τμήματα Γ2 και Γ4 και την Τρίτη 18.12.2018 για τα τμήματα Γ1 και Γ3, υλοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου βιωματική δράση από ομάδα εξειδικευμένων καθηγητών-παιδαγωγών και ηθοποιών ¨ΣυνΚίνησις¨.

Ένα διαφορετικό βιωματικό πρόγραμμα γεμάτο δρώμενα, κίνηση, συναίσθημα, εικόνες και συμβολισμούς, με στόχο να γνωρίσουμε τα βασικά (παν)ανθρώπινα δικαιώματα, την αξία τους και κυρίως τη δική μας θέση και ευθύνη απέναντι στον εαυτό μας και στον Άνθρωπο.

Η εν λόγω δράση πραγματοποιήθκε στα πλαίσια του μαθήματος της Κοινωνικής και Πολιτικής Αγωγής, με υπεύθυνη καθηγήτρια την Κ. Κατσούλα Ανθή.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας