Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Έναρξη του σχολικού έτους 2017-2018

Τελευταίες ανακοινώσεις

Έναρξη του σχολικού έτους 2017-2018

Τη Δευτέρα, 11 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 09:00π.μ. θα γίνει στο Βαρβάκειο Πρότυπο Γυμνάσιο ο Αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους 2017-2018. Στην συνέχεια θα διανεμηθούν τα σχολικά βιβλία στους μαθητές/τριες (προτείνεται να φέρουν μαζί τους τσάντες για τη μεταφορά των βιβλίων).

Η διαδικασία διανομής βιβλίων θα ολοκληρωθεί σταδιακά και εκτιμάται ότι οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 12:00 περίπου.

Από τη Διεύθυνση

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ