Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Αγιασμός – Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021

Αγιασμός – Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021

Οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 8.30. Η είσοδος στο σχολείο θα γίνει από την οδό Χλόης, όπου θα υπάρχουν αναρτημένες οδηγίες σχετικά με τον χώρο συγκέντρωσής τους: η Α΄ τάξη στο προαύλιο της Χλόης, η Β΄ τάξη στην πυλωτή και η Γ΄ τάξη στο  γήπεδο του μπάσκετ. Οι μαθητές θα πρέπει να προσκομίσουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή ιατρική βεβαίωση ότι έχουν ασθενήσει από covid, ή αρνητικό self test που θα έχει γίνει πριν από 24 ώρες. Μετά τον αγιασμό, που θα γίνει στις 9.00, θα μοιραστούν τα βιβλία σε όλες τις τάξεις και θα δοθεί το πρόγραμμα της Τρίτης. Είναι πολύ χρήσιμο οι μαθητές/τριες να έχουν μια κατάλληλη τσάντα για τα βιβλία που θα τους δοθούν, ένα τετράδιο και ένα στυλό. Οι γονείς/κηδεμόνες δεν θα εισέλθουν στο χώρο του σχολείου, λόγω της τήρησης των μέτρων κατά της πανδημίας. Εκτιμώμενος χρόνος αναχώρησης από το Σχολείο για την Α΄ τάξη είναι στις 11.00, για τη Β΄ τάξη στις 11.30 και για τη Γ΄ τάξη στις 12.00.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας