Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για απόσπαση ενός έτους στο ΒΠΓ (ανακοινοποίηση 26-6-2018)

Το Επιστημονικό Εποπτικό Συμβούλιο (ΕΠ.Ε.Σ.) του Βαρβακείου Πρότυπου Γυμνασίου  προβαίνει στην παρούσα ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ προς τους εκπαιδευτικούς  που επιθυμούν να υποβάλλουν υποψηφιότητα για απόσπαση ενός έτους (2018-19), σύμφωνα με τα κενά που αναφέρονται στον ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΟΜΕΝΟ ΠΙΝΑΚΑ .
  • Οι ενδιαφερόμενοι έχουν τη δυνατότητα να δηλώσουν μέχρι πέντε προτιμήσεις σε σχολεία στα οποία υπάρχουν κενές θέσεις του κλάδου τους

• Η αίτηση υποβάλλεται αποκλειστικά ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://iep.edu.gr/services/mitroo/ μέχρι Παρασκευή 22-6-2018 ώρα 14.00.

• Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να ακολουθήσουν την ταξινόμηση των δικαιολογητικών τους ανά κριτήριο, όπως αυτή αναφέρεται στην ΥΑ, και να τα αναρτήσουν στην ίδια ηλεκτρονική διεύθυνση σε μορφή PDF με μέγεθος έως 3 MB/ δικαιολογητικό.

• Στις 28.6.2018 ώρα 14.00 (αντί στις 26.6.2018) θα γίνει ανάρτηση πίνακα κατάταξης των υπό απόσπαση εκπαιδευτικών με βάση τη μοριοδότηση των ΕΠ.Ε.Σ.

• Η ΔΕΠΠΣ θα ανακοινώσει τους προσωρινούς πίνακες κατάταξης στην ιστοσελίδα της.

• Μέχρι 2.7.2018 (αντί στις 28.6.2018) υποβολή ενστάσεων στο ΕΠ.Ε.Σ. πρώτης
    προτίμησης

• Στις 5.7.2018 (αντί στις 3.7.2018) ανάρτηση οριστικών πινάκων μορίων των
    εκπαιδευτικών μετά την εξέταση των ενστάσεων από τα ΕΠ.Ε.Σ.

Διευκρινίζεται επίσης ότι όσοι εκπαιδευτικοί δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό τους ωράριο στο σχολείο που θα επιλεγούν, θα διατεθούν σε άλλο Πρότυπο ή Πειραματικό  Σχολείο, με απόφαση της Δ.Ε.Π.Π.Σ., εφόσον υπάρχουν λειτουργικά κενά της ειδικότητας τους ή θα τεθούν στη διάθεση των ΠΥΣΔΕ / ΠΥΣΠΕ στα οποία ανήκει το σχολείο της τοποθέτησής τους, προκειμένου να συμπληρώσουν το υποχρεωτικό τους ωράριο.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας