Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Συμμετοχή του σχολείου μας στο ASPnet της Unesco

Συμμετοχή του σχολείου μας στο ASPnet της Unesco

Το Βαρβάκειο Πρότυπο  Γυμνάσιο ανήκει από το τρέχον σχολικό έτος στο Δίκτυο Συνεργαζόμενων Σχολείων ASPnet UNESCO (Associated Schools Project Network UNESCO), ένα παγκόσμιο εκπαιδευτικό δίκτυο σε 177 χώρες-μέλη του Οργανισμού, στο οποίο συμμετέχουν 150 σχολεία από όλη τη χώρα.

Οι δηλώσεις ενδιαφέροντος θα πρέπει να υποβληθούν στη διεύθυνση του Βαρβάκειου Προτύπου Γυμνασίου από 27/11/2017 έως και 1/12/2017.
Το πρόγραμμα θα ξεκινήσει την Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου 2017.

Μπορείτε να δείτε αναλυτικά το σχετικό έγγραφο από τη διασύνδεση : UNESCO καθώς επίσης  και τη σχετική αίτηση συμμετοχής από την επόμενη διασύνδεση :  UNESCO-AITISI .

(Αριστερό κλικ για άνοιγμα ή δεξί κλικ και “αποθήκευση ως” για αποθήκευση).

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας