Αρχική » ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ » Διάκριση μαθητή μας στο Διαγωνισμό Αστρονομίας 2017-18 (επικαιροποίηση 27-3-2018)

Τελευταίες ανακοινώσεις

Ο μαθητής μας Τέγος Λάμπρος της Α΄τάξης ( Α4 ) του Βαρβακείου Προτύπου Γυμνασίου προκρίθηκε να συμμετάσχει και στην 3η φάση ( “ΙΠΠΑΡΧΟΣ” ) του 23ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Αστρονομίας και Διαστημικής – που θα διενεργηθεί στο Βόλο στις 11 Μαρτίου 2018 –ως 2ος προκριθείς μεταξύ των 19 συνολικά προκριθέντων  από τους 102 αρχικά μαθητές που συμμετείχαν στην 1η και 2η φάση του διαγωνισμού (“ΕΥΔΟΞΟΣ” και “ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ”, αντίστοιχα ).

Με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων της 3ης φάσης και σε συνέχεια των προηγουμένων, στον ίδιο μαθητή μας  απονεμήθηκε ο Πρώτος Έπαινος του Διαγωνισμού Αστρονομίας : “ΙΠΠΑΡΧΟΣ”, που αποτελούσε την 3η και τελική, για τα Γυμνάσια, φάση, του 23ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Αστρονομίας και Διαστημικής – που διενεργήθηκε στο Βόλο στις 11 Μαρτίου 2018 -μεταξύ 19 συνολικά προκριθέντων από τους 102 αρχικά μαθητές που συμμετείχαν στην 1η και 2η φάση του διαγωνισμού ( : “ΕΥΔΟΞΟΣ” και “ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ”, αντίστοιχα ).
Συγχαρητήρια στον εξαίρετο μαθητή μας και του ευχόμαστε κάθε περαιτέρω ευόδωση των ευγενών στόχων του.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας