Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Ολυμπιακή Ημέρα – Αναβίωση των Σύγχρονων Ολυμπιακών Αγώνων – 6 Απριλίου 1896

Ολυμπιακή Ημέρα – Αναβίωση των Σύγχρονων Ολυμπιακών Αγώνων – 6 Απριλίου 1896

Την Τρίτη 5/4/2022 και με αφορμή τον εορτασμό της Ολυμπιακής Ημέρας, το σχολείο μας είχε την τιμή να φιλοξενήσει γνωστούς Ολυμπιονίκες και Πρωταθλητές. Με τη συμβολή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, οι μαθητές μας γνώρισαν και συνομίλησαν με το Λευτέρη Πετρούνια, τον Τάκη Φύσσα, τη Βασιλική Μιλλούση, την Εύα Χριστοδούλου και τον Μάριο Καπότση από την ομάδα της Υδατοσφαίρισης. Χαρά, συγκίνηση για όλους εμάς και μαθήματα ζωής από τους σημαντικούς αθλητές μας που μίλησαν στην καρδιά και το μυαλό των μαθητών μας. Στιγμές και λόγια που θα συντροφεύουν και θα καθοδηγούν τα παιδιά στους δικούς τους αγώνες για προσωπική εξέλιξη, επιτυχία και ευτυχία. Ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων και ιδιαίτερα τον πρόεδρο κ. Παξινό για την πραγματοποίηση αυτής της εκδήλωσης.

Παρατίθενται δύο βίντεο που συνέθεσαν μαθητές του Σχολείου μας για τη μέρα αυτή, σχετικά με τους φιλοξενηθέντες αθλητές :

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Ραδιοφωνικός σταθμός ΒΠΓ-Χριστουγεννιάτικη εκπομπή-21-12-2021