Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Το ιστολόγιο των τμημάτων Β2 και Β4 (σχολ. έτος 2016-2017)

Το ιστολόγιο των τμημάτων Β2 και Β4 (σχολ. έτος 2016-2017)

Το ιστολόγιο αναπτύχθηκε τη σχολική χρονιά 2016-2017, από τους μαθητές των τμημάτων Β2 και Β4 με σκοπό να παρουσιάσουν το Βαρβάκειο Πρότυπο Γυμνάσιο και αντιπροσωπευτικές δράσεις του, στο πλαίσιο εκπαιδευτικών ανταλλαγών με τους μαθητές της Β’ τάξης του Γυμνασίου Πόρου.

Στη διάρκεια της επιμέλειας και ενημέρωσης του ιστολογίου, οι μαθητές είχαν την ευκαιρία με βιωματικό τρόπο να αναπτύξουν γλωσσικές και ψηφιακές ικανότητες, να γνωρίσουν τα βασικά τεχνικά χαρακτηριστικά των ιστολογίων (blogs), να εκφραστούν δημιουργικά και να καλλιεργήσουν ικανότητες συνεργασίας και πρωτοβουλίας.

Το ιστολόγιο βρίσκεται στη διεύθυνση: https://schporosinvitation.blogspot.gr/.

Υπεύθυνες Καθηγήτριες: Γκενάκου Αφροδίτη, Κοντοπίδη Ευαγγελία

Άδεια Creative Commons

Το υλικό στο ιστολόγιο χορηγείται με άδεια Creative Commons Αναφορά Δημιουργού-Μη Εμπορική Χρήση-Όχι Παράγωγα Έργα 4.0 Διεθνές.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας