Αρχική » Άλλες Δράσεις » Διήμερο Γαλλόφωνου Κινηματογράφου, 10-11 Μαρτίου

Τελευταίες ανακοινώσεις

Διήμερο Γαλλόφωνου Κινηματογράφου, 10-11 Μαρτίου

Στο πλαίσιο εορτασμού της Γαλλοφωνίας 2018, οργανώνεται για τρίτη συνεχή χρονιά το διήμερο γαλλόφωνου κινηματογράφου για μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς στην περιοχή της Β΄ Αθήνας.

Πρόκειται για μια διασχολική συνεργασία του Βαρβακείου Προτύπου Γυμνασίου και της Ελληνογαλλικής Σχολής Ουρσουλινών, που αξιολογήθηκε πολύ θετικά από όλους όσους παρευρέθηκαν τις δύο προηγούμενες χρονιές.

Το διήμερο γαλλόφωνου κινηματογράφου, που θα πραγματοποιηθεί στο θέατρο της Ελληνογαλλικής Σχολής Ουρσουλινών στις 10 & 11 Μαρτίου 2018, στηρίζουν το Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος και ο Δήμος Φιλοθέης – Ψυχικού.

Περισσότερες πληροφορίες για τον χώρο διεξαγωγής της εκδήλωσης, τις ταινίες και τις ώρες προβολής τους θα βρείτε στα επισυναπτόμενα αρχεία :

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ