Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Ανακοίνωση σχετική με Covid-19

Τελευταίες ανακοινώσεις

Ανακοίνωση σχετική με Covid-19

Εάν μαθητής/ τρια του Βαρβακείου Προτύπου Γυμνασίου συνοικεί με άτομα που ανήκουν σε ομάδες αυξημένου κινδύνου σχετικά με τη λοίμωξη COVID–19, θα πρέπει ο γονέας/ κηδεμόνας του/ της να στείλει έως τηνΤετάρτη 12-05-2021 αίτηση-υπεύθυνη δήλωση στο mail του σχολείου. Επίσης θα πρέπει να προσκομίσει σε σφραγισμένο φάκελο το σύνολο των δικαιολογητικών που έχουν εκδοθεί από δημόσιες δομές Α/θμιας και Δ/θμιας υγείας και αποδεικνύουν τα αναγραφόμενα στην αίτηση-δήλωσή του, μαζί με υπεύθυνη δήλωση των συνοικούντων προσώπων, όπου θα δηλώνεται ότι επιθυμούν η ειδική επιστημονική επιτροπή να προβεί στην επεξεργασία των φακέλων τους. Η παραπάνω διαδικασία αποσκοπεί στη δικαιολόγηση των απουσιών των μαθητών/τριών κατά τις ημέρες που η εκπαιδευτική διαδικασία πραγματοποιήθηκε ή θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης στο β΄ τετράμηνο.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας