Αρχική » Άλλες Δράσεις » Διαδικτυακή Συνάντηση Δικτύου Γυμνασίων Αττικής του προγράμματος (ASPnet) UNESCΟ

Διαδικτυακή Συνάντηση Δικτύου Γυμνασίων Αττικής του προγράμματος (ASPnet) UNESCΟ με θέμα «Μένουμε Συνδεδεμένοι: Μιλάμε για την κλιματική αλλαγή»

Μετά την ματαίωση του E΄ Μαθητικού Συμποσίου με θέμα «Μαθαίνω και Δρω για την Κλιματική Αλλαγή», το οποίο είχε προγραμματιστεί να διεξαχθεί στις 10-11 Απριλίου, υλοποιήθηκε η διαδικτυακή συνάντηση του Δικτύου Γυμνασίων Αττικής του προγράμματος (ASPnet) UNESCO με θέμα «Μένουμε Συνδεδεμένοι: Μιλάμε για την κλιματική αλλαγή», που πραγματοποιήθηκε μέσω της πλατφόρμας zoom, στις 11 Ιουνίου 2020.

Στη συνάντηση έλαβαν μέρος 5 μαθητές του Ομίλου ASPNet Ουνέσκο του Σχολείου μας. Οι μαθητές, χωρισμένοι σε ομάδες, συζήτησαν το θέμα της κλιματικής αλλαγής και ανακοίνωσαν τα συμπεράσματά τους στη διαδικτυακή ολομέλεια, εστιάζοντας στο γεγονός ότι, παρά τις όποιες αντιξοότητες, παραμένουμε ενεργοί πολίτες.

Υπεύθυνες καθηγήτριες:  Ε. Λαλιώτου – Θ.Τριαντοπούλου

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ