Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Διαδικασία εγγραφής στην Α’ Γυμνασίου σχολ. έτους 2017-2018

Διαδικασία εγγραφής στην Α’ Γυμνασίου σχολ. έτους 2017-2018

Προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία εγγραφής των μαθητών που έχουν καταταγεί στις θέσεις 1?96 του τελικού πίνακα αποτελεσμάτων των εισαγωγικών εξετάσεων 2017, οι γονείς/κηδεμόνες καλούνται να προσέλθουν στη Γραμματεία του Βαρβακείου Προτύπου Γυμνασίου από τη Δευτέρα 4/9/2017 έως και την Τετάρτη 6/9/2017 (8:30?13:30), προκειμένου να παραλάβουν το υπηρεσιακό σημείωμα μετεγγραφής που θα πρέπει να προσκομίσουν στο Γυμνάσιο πρώτης εγγραφής του παιδιού τους.

Οι επιλαχόντες υποψήφιοι θα κληθούν από το σχολείο, σύμφωνα με τη σειρά κατάταξής τους, στην περίπτωση κατά την οποία ένας ή περισσότεροι εισακτέοι δεν προσέλθουν για να εγγραφούν.

Από τη Διεύθυνση

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ