Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Διάκριση μαθητή μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αστρονομίας

Διάκριση μαθητή μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αστρονομίας

Μαθητής του τμήματος Γ’4 του σχολείου μας κατέλαβε την πρώτη θέση ανάμεσα σε 112 μαθητές  Γυμνασίων που συμμετείχαν στην πρώτη φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Αστρονομίας. Θα λάβει μέρος στην δεύτερη φάση του διαγωνισμού την 1η Μαρτίου στο Βόλο με άλλους 28 μαθητές, με σκοπό να καταλάβει μία από τις πρώτες πέντε θέσεις που θα του επιτρέψουν την ένταξη του στην ομάδα που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στην Διεθνή Ολυμπιάδα Νέων Αστρονομίας και Αστροφυσικής 2021.
Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή μας

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας