Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Βράβευση μαθητών στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Γαλλοφωνίας 2017

Βράβευση μαθητών στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Γαλλοφωνίας 2017

Η ομαδοσυνεργατική εργασία των μαθητών/μαθητριών του τμήματος Γ1-4 Γαλλικής Γλώσσας απέσπασε το 2ο βραβείο στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Γαλλοφωνίας 2017.

Οι μαθητές/μαθήτριες που βραβεύτηκαν είναι οι:

Αμυγδαλάρης Άγγελος
Αρχοντάκη?Ανδροκοπούλου Ελένη
Βόγκας Οδυσσέας
Γιασαφάκης Αναστάσιος
Γιασαφάκης Μιχάλης
Γκενάκου Ζωή
Γκλέκα Ανδριανή
Διαμαντοπούλου Ελένη
Δουβλίδης Νικόλαος
Ηλιόπουλος Γεώργιος
Θεοδοσίου Ιωάννα
Καραδήμα Κωνσταντίνα
Σοκόλης Νικόλαος
Σπανού Κωνσταντίνα
Σταθόπουλος Κωνσταντίνος
Σταθοπούλου Χριστίνα

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Ντόρα Λεονταρίδου

Ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Γαλλοφωνίας διοργανώνεται από το Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδας σε συνεργασία με την Πρεσβεία της Γαλλίας στην Ελλάδα και τους Συμβούλους της Γαλλικής Γλώσσας της Αττικής.

Ευχόμαστε στους μαθητές/μαθήτριες να έχουν καλή πρόοδο σε όλα και πολλές επιτυχίες στη ζωή τους!

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας