Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Διάκριση μαθήτριας στον ΙΕ? Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Δοκιμίου του Εθνικού Ιδρύματος Ερευνών και Μελετών «Ελευθέριος Κ. Βενιζέλος»

Τελευταίες ανακοινώσεις

Η μαθήτρια της Γ΄ τάξης Ιωάννα Θεοδοσίου βραβεύτηκε με τον 9ο έπαινο στον ΙΕ΄ Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Δοκιμίου του Εθνικού Ιδρύματος Ερευνών και Μελετών «Ελευθέριος Κ. Βενιζέλος» με θέμα “Η Συνθήκη της Λωζάννης (1923)”. Οι έπαινοι απονέμονται στους μαθητές και στις μαθήτριες που το δοκίμιό τους αξιολογείται για την 4η έως και την 10η θέση.

Tο σχολείο μας διακρίνεται για δεύτερη σχολική χρονιά στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Δοκιμίου του Εθνικού Ιδρύματος Ερευνών και Μελετών «Ελευθέριος Κ. Βενιζέλος». Ο Διαγωνισμός προκηρύσσεται κάθε χρόνο από το σχολικό έτος 2002-2003 με θέματα σχετικά με τη ζωή, το έργο και την εποχή του Ελευθέριου Βενιζέλου και απευθύνεται σε μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου.

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Έλενα Γκίκα.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας