Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Διακρίσεις μαθητών

Τελευταίες ανακοινώσεις

Διακρίσεις μαθητών

Α. Ο μαθητής Λάμπρος Τέγος της Β’ τάξης (τμήμα Β4) κατέλαβε την πρώτη θέση ανάμεσα στους 20 προκριθέντες μαθητές στην α’ φάση («Αρίσταρχος») του 24ου Πανελληνίου Διαγωνισμού Αστρονομίας και Διαστημικής, στην οποία συμμετείχαν συνολικά 108 μαθητές από όλη την Ελλάδα. Οι προκριθέντες μαθητές θα λάβουν μέρος στη β’ και τελευταία φάση του διαγωνισμού  («Ίππαρχος») που θα διεξαχθεί στον Βόλο στις 10 Μαρτίου 2019.

Συγχαρητήρια στον εξαίρετο μαθητή μας και πολλές ευχές για ευόδωση των προσπαθειών του.

Β. Οι μαθητές του Ομίλου «Εισαγωγή στον προγραμματισμό και την αλγοριθμική σκέψη» Νικόλαος Βαζούρας (Α1), Δημήτριος Καγκελάρης (Β1), Χρίστος Πολίτης (Β4) και Ορέστης Χατζηαποστόλου (Β4) προκρίθηκαν στη β΄ φάση του 31ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Πληροφορικής (ΠΔΠ) που τελεί υπό την αιγίδα της UNESCO, διεξάγεται κάθε χρόνο σε τρεις φάσεις και καταλήγει στη δημιουργία των εθνικών ομάδων που εκπροσωπούν την χώρα μας στους διεθνείς διαγωνισμούς Πληροφορικής.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την επιτυχία τους!

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας