Αρχική » Άλλες Δράσεις » Διήμερο Γαλλόφωνου Κινηματογράφου

Διήμερο Γαλλόφωνου Κινηματογράφου

Το Βαρβάκειο Πρότυπο Γυμνάσιο, σε συνεργασία με άλλους φορείς, διοργανώνει διήμερο γαλλόφωνου κινηματογράφου το οποίο θα φιλοξενηθεί στο χώρο της Ελληνογαλλικής Σχολής Ουρσουλινών, Ψυχάρη 10, Νέο Ψυχικό, το Σάββατο 11 και την Κυριακή 12 Μαρτίου 2017, ώρες 11:30-13:00 και 18:00-21:30.

Οι γαλλικές ταινίες θα προβληθούν με ελληνικούς υπότιτλους και απευθύνονται σε μαθητές/τριες, εκπαιδευτικούς και γονείς. Είσοδος ελεύθερη.

Το αναλυτικό πρόγραμμα προβολής των ταινιών:

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας