»

Αυγ 31 2020

Εγγραφές στην Α Τάξη για το σχολικό έτος 2020-21

Προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία εγγραφής όσων μαθητών έχουν καταλάβει τις θέσεις 1 – 96 στον τελικό πίνακα αποτελεσμάτων των εισαγωγικών εξετάσεων 2020, παρακαλούνται οι γονείς/ κηδεμόνες να προσέλθουν στο Βαρβάκειο Πρότυπο Γυμνάσιο από την Τετάρτη 2/9/2020 έως και την Πέμπτη 3/9/2020 (9.00-13:00)  προσκομίζοντας κάποιο αποδεικτικό για την διδασκαλία της δεύτερης ξένης γλώσσας στο δημοτικό σχολείο και  να παραλάβουν  το υπηρεσιακό σημείωμα μετεγγραφής που θα πρέπει να καταθέσουν στη συνέχεια στο Γυμνάσιο πρώτης εγγραφής του παιδιού τους.

Παρακαλούνται να εισέρχονται  στον χώρο του σχολείου από την είσοδο της οδού Χλόης όπου θα υπάρχουν σχετικές οδηγίες.

Οι επιλαχόντες μαθητές θα κληθούν από το σχολείο, σύμφωνα με τη σειρά κατάταξής τους, στην περίπτωση κατά την οποία ένας ή περισσότεροι εισακτέοι δεν προσέλθουν για να εγγραφούν.

Από τη Διεύθυνση