Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Διαδικασία εγγραφής στην Α’ Γυμνασίου

Τελευταίες ανακοινώσεις

Διαδικασία εγγραφής στην Α’ Γυμνασίου

Προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία εγγραφής όσων μαθητών έχουν καταλάβει τις θέσεις 1 – 96 στον τελικό πίνακα αποτελεσμάτων των εισαγωγικών εξετάσεων 2019, παρακαλούνται οι γονείς/ κηδεμόνες να προσέλθουν στο Βαρβάκειο Πρότυπο Γυμνάσιο από την Τρίτη 3/9/2019 έως και την Πέμπτη 5/9/2019 (9.00-13:00)  και  να παραλάβουν  το υπηρεσιακό σημείωμα μετεγγραφής που θα πρέπει να καταθέσουν στη συνέχεια στο Γυμνάσιο πρώτης εγγραφής του παιδιού τους.

Οι επιλαχόντες μαθητές θα κληθούν από το σχολείο, σύμφωνα με τη σειρά κατάταξής τους, στην περίπτωση κατά την οποία ένας ή περισσότεροι εισακτέοι δεν προσέλθουν για να εγγραφούν.

Από τη Διεύθυνση

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ