Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Εγγραφή μαθητών στην Α Γυμνασίου (ανακοίνωση 3-9-2021)

Εγγραφή μαθητών στην Α Γυμνασίου (ανακοίνωση 3-9-2021)

Οι γονείς/κηδεμόνες των επιτυχόντων μαθητών της Α΄ τάξης σε Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ. (όσων δεν έχουν ήδη εγγραφεί) οφείλουν  να δηλώσουν ότι δέχονται ή αρνούνται τη σχετική θέση στο Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ. με υπεύθυνη δήλωσή τους μέσα σε πέντε (5) εργάσιμες ημέρες από την ημέρα έναρξης του σχολικού έτους. Σε περίπτωση που παρέλθει η παραπάνω προθεσμία χωρίς να κατατεθεί σχετική υπεύθυνη δήλωση από τους γονείς/κηδεμόνες μαθητή/τριας τότε αυτή θεωρείται ότι είναι αρνητική και η θέση θεωρείται κενή. Για τους γονείς/κηδεμόνες οι οποίοι επιθυμούν την εγγραφή του παιδιού της και δεν έχουν ακόμη προβεί σε εγγραφή, παρέχεται η δυνατότητα είτε να προσέλθουν δια ζώσης στο Σχολείο έως και 8 Σεπτεμβρίου, ώρες 09.00 έως 12.00 είτε να αποστείλουν ηλεκτρονικά την αίτηση εγγραφής με υπεύθυνη δήλωση από το gov.gr.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας