Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Εισαγωγή μαθητών στα Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ. για το σχολικό έτος 2022-23

Εισαγωγή μαθητών στα Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ. για το σχολικό έτος 2022-23

Σας ενημερώνουμε ότι η Ηλεκτρονική Πλατφόρμα για την κατάθεση αιτήσεων από τους ενδιαφερόμενους γονείς/κηδεμόνες για εισαγωγή των μαθητών/τριών στα Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία θα παραμείνει ανοιχτή από την Τρίτη 15 Μαρτίου 2022 και ώρα 13:00 μέχρι και την Πέμπτη 31 Μαρτίου 2022 και ώρα 15:00. Η πρόσβαση στην πλατφόρμα μπορεί να γίνει μέσω του συνδέσμου: https://www.gov.gr/ipiresies/ekpaideuse/eggraphe-se-skholeio/aitese-eisagoges-matheton-kai-mathetrion-sta-protupa-kai-peiramatika-skholeia

Σχετικά έγγραφα :

Οι εξετάσεις για τα πρότυπα Γυμνάσια, (άρα και για τις διατιθέμενες 96 θέσεις μαθητών για την Α τάξη σχολικού έτους 2022-23 για το Βαρβάκειο Πρότυπο Γυμνάσιο) θα διεξαχθούν το Σάββατο 7 Μαΐου. Μετά τη λήξη της ημερομηνίας κατάθεσης των αιτήσεων, θα ακολουθήσει ανακοίνωση, σχετική με τα εξεταστικά κέντρα και άλλες λεπτομέρειες για τη διεξαγωγή των εξετάσεων.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Ραδιοφωνικός σταθμός ΒΠΓ-Χριστουγεννιάτικη εκπομπή-21-12-2021