Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Ενημέρωση Γονέων-Κηδεμόνων Α Γυμνασίου 2021-22 (Επικαιροποίηση 28-10-2021)

Ενημέρωση Γονέων-Κηδεμόνων Α Γυμνασίου 2021-22 (Επικαιροποίηση 28-10-2021)

Την Τετάρτη, 27 Οκτωβρίου 2021, εγκαινιάσαμε τις συναντήσεις μας με τους γονείς-κηδεμόνες των μαθητών μας του σχολικού έτους 2021-22. Ξεκινήσαμε με τους γονείς-κηδεμόνες της Α τάξης, τους οποίους «συναντήσαμε» διαδικτυακά (μέσω της πλατφόρμας webex), υπακούοντας στους υγειονομικούς περιορισμούς που επιβάλλει η πανδημία. Οι γονείς-κηδεμόνες, των οποίων η συμμετοχή ήταν μαζική και οφείλουμε να τους ευχαριστήσουμε πολύ, ενημερώθηκαν για τη λειτουργία του ΒΠΓ και την εξέλιξη της μαθησιακής διαδικασίας σ’ αυτό, από τη διεύθυνση του σχολείου και τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στην Α τάξη. Θα ακολουθήσει ανακοίνωση για τον τρόπο επικοινωνίας με τους γονείς-κηδεμόνες όλων των τάξεων.

Παραθέτουμε μια αρχική ενημέρωση ανά μάθημα της Α Γυμνασίου, την οποία μπορείτε να δείτε στα παρακάτω σχετικά αρχεία:

EDUPASS

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ