»

Απρ 24 2018

Γιορτή Γαλλόφωνης Λογοτεχνίας του ΒΠΓ

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής 27-4-2018, με μεγάλη επιτυχία, η Γιορτή Γαλλόφωνης Λογοτεχνίας, του σχολείου μας, στο Αθλητικό Κέντρο του Δήμου Ψυχικού. Συμμετείχαν όλα τα τμήματα των γαλλικών, από όλες τις τάξεις.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β’Αθήνας, κος Α. Φαλούκας, η Μορφωτική Ακόλουθος της Γαλλικής Πρεσβείας κα F. Saint-Ygnan, η Αντιδήμαρχος του Δήμου Φιλοθέης-Ψυχικού κα Τρέζου, η Σχολική Σύμβουλος Γαλλικής Γλώσσας κα Τ. Φωτιάδου, ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων-Κηδεμόνων του σχολείου μας κ. Γκενάκος και πολλοί γονείς των παιδιών μας.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τις υπεύθυνες καθηγήτριες κ.κ. Λεονταρίδου και Σωτηρίου.

Πρόγραμμα εκδήλωσης

Αφίσα εκδήλωσης

Βίντεο με το πρώτο μέρος της εκδήλωσης

Βίντεο με το δεύτερο μέρος της εκδήλωσης