Αρχική » Άλλες Δράσεις » Συγκέντρωση βιβλίων για τη Μεγάλη του Γένους Σχολή

Τελευταίες ανακοινώσεις

Συγκέντρωση βιβλίων για τη Μεγάλη του Γένους Σχολή

Οι μαθήτριες και οι μαθητές του Βαρβακείου Γυμνασίου συγκέντρωσαν βιβλία για τους μαθητές και τις μαθήτριες  της Μεγάλης του Γένους Σχολής. Χθες, 5 Ιουνίου 2019 μέλη του Συλλόγου των Φίλων της Μεγάλης του Γένους Σχολής  επισκέφτηκαν το σχολείο μας για να τα παραλάβουν.

Στην αναμνηστική φωτογραφία, από αριστερά προς τα δεξιά, ο Πρόεδρος του Συλλόγου των Φίλων κ. Αρβανιτόπουλος, η Ταμίας κα Μπαλτοπούλου, ο Υποδιευθυντής του σχολείου μας κ. Λυμπέρης, η κα Γκίκα, η κα Λεονταρίδου που οργάνωσε και συντόνισε τη δράση, η Διευθύντρια κα Γελαδάκη και καθιστές η Πρόεδρος του Βαρβακείου Ιδρύματος κα Λυκούδη και η Αντιπρόεδρος της Μεγάλης του Γένους Σχολής κα Ηλιοπούλου.

Τα βιβλία θα μεταφερθούν στη Μεγάλη Σχολή με φροντίδα του Ελληνικού Προξενείου.

ΛΕΥΚΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΠΡΟΣΒΑΣΗ – ΧΑΡΤΗΣ

Ραδιοφωνικός Σταθμός ΒΠΓ. Εκπομπή Μάϊου 2022 για τον ρόλο της μουσικής στον κινηματογράφο

Ραδιοφωνικός σταθμός ΒΠΓ-Χριστουγεννιάτικη εκπομπή-21-12-2021