Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Εορτασμός Εθνικής Επετείου 28ης Οκτωβρίου

Εορτασμός Εθνικής Επετείου 28ης Οκτωβρίου

Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΑΡΔΙΑ – ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ ΦΡΑΝΚ

Οι μαθητές μας αφιερώνοντας την εκδήλωση της  εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου στα παιδιά, θύματα των σημερινών πολέμων,  έστειλαν ένα μήνυμα ελευθερίας και ειρήνης.

Τα δραματικά γεγονότα του Β΄ Παγκοσμίου Πολέμου  αναβίωσαν μέσα από τις συγκινητικές  αφηγήσεις της Άννας Φρανκ, την απαγγελία ποιημάτων και   τα τραγούδια που με ιδιαίτερη ευαισθησία  ερμήνευσε η χορωδία μας.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά.

Επισυνάπτεται το Πρόγραμμα της εκδήλωσης για την 28η Οκτωβρίου 2018

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ