Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Νέο: Κάλυψη κενών θέσεων στη Β΄ και Γ’ τάξη

Νέο: Κάλυψη κενών θέσεων στη Β΄ και Γ’ τάξη

Μετά την παράταση που δόθηκε σήμερα από την Ε.Ε.Π.Π.Σ σχετικά με την διαδικασία πλήρωσης των κενών θέσεων στα Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία, σας ενημερώνουμε ότι:

1. Παρατείνεται η προθεσμία υποβολής ηλεκτρονικής αίτησης για την πλήρωση μιας κενής θέσης στη Β’ Τάξη έως την Τρίτη 08-09-2020 στις 12.00.
  2. Ορίζεται προθεσμία υποβολής ηλεκτρονικής αίτησης για την πλήρωση δύο κενών θέσεων στη Γ’ Τάξη έως την Τρίτη 08-09-2020 στις 12.00.

Οι εξετάσεις των υποψηφίων και για τις δύο τάξεις θα γίνουν την Τετάρτη 09-09-2020 από 10.00 – 12.30. Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους αστυνομική ταυτότητα καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά στις περιπτώσεις των Φ.Α.

Οι ηλεκτρονικές αιτήσεις να γίνουν στο παρακάτω email του σχολείου μας:

gpeiravar@sch.gr

Όλοι όσοι θα συμμετάσχουν στη διενέργεια της δοκιμασίας (τεστ) δεξιοτήτων, θα φορούν υποχρεωτικά μάσκα, θα τηρούν τις προβλεπόμενες αποσπάσεις και όλα τα μέτρα που έχει υποδείξει το Υ.ΠΑΙ.Θ.

ΕΞΕΤΑΣΤΕΑ ΥΛΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΕΞΕΤΑΣΤΕΑ ΥΛΗ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ