Αρχική » Άλλες Δράσεις » Χριστουγεννιάτικα δρώμενα

Χριστουγεννιάτικα δρώμενα

Οι μαθητές της Α’ τάξης συμμετείχαν στον εκκλησιασμό του σχολείου με συνοδούς, τον κ. Αναστασόπουλο, την κ. Οικονομίδου, την κ. Μυστακίδου και τον κ. Τσιάτσιο.

Εικόνες και στιγμές από το Χριστουγεννιάτικο bazaar με πρωταγωνιστές τους μαθητές μας και διοργανωτές τον κ. Λυμπέρη, την κ. Ξυπολιά, την κ. Λαλιώτου και την κ. Κατσούλα.

Οι μαθητές μας στο χριστουγεννιάτικο τουρνουά και στη δράση του κοινωνικού παντοπωλείου με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Νταλαχάνη.

Οι μαθητές τμήματος Γ2 του σχολείου μας λένε τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα με ένα διαφορετικό τρόπο (κάλαντα αλά….Μαθηματικά”) στην καθηγήτρια τους των μαθηματικών Ειρήνη Κουλέτση και όχι μόνον… Κάλαντα δανεισμένα από μια έμπνευση των μαθητών του Ειδικού Γυμνασίου Ηρακλείου Κρήτης.

Οι μαθητές των Γερμανικών του σχολείου μας με τον καθηγητή τους κύριο Τσιάτσιο λένε στους συμμαθητές τους τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα στα γερμανικά.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας