Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Διάκριση μαθητών μας στο Διαγωνισμό Μαθηματικών “Καγκουρό”

Τελευταίες ανακοινώσεις

Διάκριση μαθητών μας στο Διαγωνισμό Μαθηματικών “Καγκουρό”

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα που ανακοινώθηκαν από την επιτροπή του  Μαθηματικού Διαγωνισμού Καγκουρό Ελλάς 2018, τμήμα του ομώνυμου διεθνούς διαγωνισμού “Kangaroo”,  οι μαθητές  Καλλιβωκάς Γεώργιος (Α2), Καριοφύλλη Αικατερίνη Δανάη(Α2), Καρπούζη Κατερίνα (Α2), Κράτσας Κυριάκος (Α2), Λαμπρόπουλος Άγγελος (Α2),  Τέγος Λάμπρος, (Α4),  Χατζηαποστόλου Ορέστης (Α4), Βαρθαλίτης Δημήτριος (Β1), Κομπορόζος Ανδρέας (Β2), Λουπάσης Θεόδωρος-Κωνσταντίνος (Γ2) βρίσκονται στον κατάλογο διακριθέντων.

Για την προετοιμασία του διαγωνισμού είχαν διατεθεί δύο δίωρες συναντήσεις του ομίλου “Επιστήμη, Τέxνη και Μαθηματικά”.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας