Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Διάκριση μαθητή μας στο διαγωνισμό “Λυσίας”

Διάκριση μαθητή μας στο διαγωνισμό “Λυσίας”

Μετά από μια προκριματική φάση που διήρκεσε όλο τον Μάρτιο του 2018, ο μαθητής μας Λάμπρος Τέγος συμμετείχε στην τελική φάση του διαγωνισμού Λυσίας στις 5 Μαΐου 2018 και πήρε την 2η θέση πανελλαδικά για την Α Γυμνασίου. Να υπενθυμίσουμε ότι μέρος των εσόδων από την συμμετοχή των παιδιών, δίνονται στο Ογκολογικό Νοσοκομείο Παίδων ¨Ελπίδα¨. Επίσης τα παιδιά βραβεύονται στον χώρο του νοσοκομείου στα τέλη του Ιουνίου κάθε χρόνο.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας