Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Ημέρα Μνήμης Ι. Βαρβάκη

Ημέρα Μνήμης Ι. Βαρβάκη

Κάθε χρόνο, το Βαρβάκειο Πρότυπο Γυμνάσιο και το Πρότυπο ΓΕΛ Βαρβακείου Σχολής αφιερώνουν μία μέρα προς τιμήν της μνήμης του ιδρυτού τους και εθνικού ευεργέτη Ιωάννου Βαρβάκη. Την παρούσα σχολική χρονιά οι σχετικές εορταστικές εκδηλώσεις έγιναν την Παρασκευή 8 Μαρτίου 2022, με όλους τους περιορισμούς που επέβαλλε η πανδημία Covid19. Παρατίθενται ενδεικτικές φωτογραφίες :

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Ραδιοφωνικός σταθμός ΒΠΓ-Χριστουγεννιάτικη εκπομπή-21-12-2021