Αρχική » Άλλες Δράσεις » Ετήσια εκδήλωση μνήμης του Εθνικού Ευεργέτη και ιδρυτή του Σχολείου μας Ι. Βαρβάκη

Τελευταίες ανακοινώσεις

Η Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2018 αφιερώθηκε στην ετήσια εκδήλωση μνήμης του Εθνικού Ευεργέτη και ιδρυτή του σχολείου μας Ι. Βαρβάκη.

Το Πρόγραμμα των εκδηλώσεων είχε ως εξής
9:00-9:30       Τέλεση επιμνημόσυνης δέησης στον Μητροπολιτικό Ναό Αθηνών
10:00-10:15   Τέλεση Τρισάγιου στο Α΄ Νεκροταφείο Αθηνών
10:40              Κατάθεση στεφάνων στον ανδριάντα του Ιωάννη Βαρβάκη στο Ζάππειο
11:00              Αφιέρωμα στον Γ. Δροσίνη, απόφοιτο της Βαρβακείου Σχολής, στην Αίθουσα Γενικών Συνελεύσεων της Τράπεζας της Ελλάδος:
Στο πλαίσιο της εκδήλωσης απονεμήθηκαν τα Βραβεία:
Α.Γ. Σαρή, Ν.Δ. Τζουγανάτου και Ν. Νικόπουλου σε αποφοίτους του 2017 του Λυκείου της Βαρβακείου Σχολής.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας