Αρχική » Άλλες Δράσεις » Οι μαθητές της  Γ Γυμνασίου συνομιλούν με τη Μαριλένα Μόσχου

Τελευταίες ανακοινώσεις

Οι μαθητές της  Γ Γυμνασίου συνομιλούν με τη Μαριλένα Μόσχου

Συνάντηση με την ηθοποιό και βοηθό σκηνοθέτη Μαριλένα Μόσχου είχαν οι μαθητές της Γ Γυμνασίου, την Παρασκευή 15 Μαρτίου, στο πλαίσιο του μαθήματος Αρχαία Ελληνική Γραμματεία από Μετάφραση (Ελένη). Η κ. Μόσχου αναφέρθηκε στη συμβολή του Κάρολου Κουν στην αναβίωση της αρχαίας τραγωδίας, στο Θέατρο Τέχνης, στην παιδευτική σημασία του θεάτρου, στις απαιτήσεις του επαγγέλματος του ηθοποιού και απάντησε στα ερωτήματα που έθεσαν οι μαθητές.

Μ. Μπελογιάννη, Θ.Τριαντοπούλου

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ