Αρχική » Άλλες Δράσεις » Ευρωπαϊκό Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Open Schools for Open Societies (OSOS) «Κλιματική Αλλαγή και Καθημερινές Συνήθειες»

Το σχολείο μας συνεχίζει να συμμετέχει στο πρόγραμμα Open Schools for Open Societies (OSOS) (ΥΠΠΕΘ 22816/Δ2/14-02-2019) με δράσεις για την «Κλιματική Αλλαγή και Καθημερινές Συνήθειες».

Τη σχολική χρονιά 2018-19 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου Μαρία Γιαλλούση (συντονίστρια), Λη Λυκούδη και Γιάννης Μπαρτσώκας μαζί με τους μαθητές/-τριες του τμήματος Β4 σχεδίασαν και υλοποίησαν τον πρώτο κύκλο εργασιών και δράσεων τις οποίες ανέβασαν στην ηλεκτρονική σελίδα του OSOS (https://portal.opendiscoveryspace.eu/en/osos).

Τη φετινή σχολική  χρονιά  (2019-20) το έργο του σχολείου στο πλαίσιο του OSOS θα «ανοίξει» με τη μεσολάβηση κι άλλων εκπαιδευτικών του σχολείου μας στους μαθητές και στις μαθήτριες των τριών τάξεων του σχολείου. Οι εκπαιδευτικοί θα εντάξουν πρωτίστως στο πλαίσιο του μαθήματός τους δράσεις συναφείς του θέματος της κλιματικής αλλαγής.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας