Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Διακρίσεις μαθητών στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής-Β’ Φάση

Διακρίσεις μαθητών στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής-Β’ Φάση

Οι μαθητές του Ομίλου «Εισαγωγή στον προγραμματισμό και την αλγοριθμική σκέψη» Νικόλαος Βαζούρας (Α1), Δημήτριος Καγκελάρης (Β1), Χρίστος Πολίτης (Β4) και Ορέστης Χατζηαποστόλου (Β4) διακρίθηκαν στη Β’ φάση του 31ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Πληροφορικής (ΠΔΠ) και είναι ανάμεσα στους συνολικά 54 μαθητές Γυμνασίου, που πανελλαδικά θα συμμετάσχουν στην Γ’ φάση (τελική).

Στη Γ’ φάση του διαγωνισμού Πληροφορικής, οι μαθητές Γυμνασίου διαγωνίζονται σε κοινά θέματα με τους μαθητές Λυκείου και καθορίζεται η ομάδα που θα συμμετάσχει στο προπαρασκευαστικό camp. Από αυτό θα προκύψει η τελική σύνθεση των Εθνικών ομάδων Πληροφορικής, οι οποίες θα εκπροσωπήσουν την χώρα μας στη Βαλκανιάδα και Ολυμπιάδα Πληροφορικής 2019.

Συγχαρητήρια στους εξαίρετους μαθητές μας και κάθε επιτυχία στην προσπάθειά τους.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας