Αρχική » Άλλες Δράσεις » Ραδιοφωνική εκπομπή του Α3 με θέμα «Πολιτισμός και Άνθρωπος».

Τελευταίες ανακοινώσεις

Ραδιοφωνική εκπομπή του Α3 με θέμα «Πολιτισμός και Άνθρωπος».

Ραδιοφωνική εκπομπή του Α3 με θέμα «Πολιτισμός και Άνθρωπος»…

Συζήτηση στο studio  με θέμα την ταινία  La Vita e Bella (Η ζωή είναι ωραία) του  R. Benigni, που παρακολουθήσαμε πρόσφατα. Ο κοινωνικός ρατσισμός και αποκλεισμός, η αλληλεγγύη, το soundtrack, η σκηνοθεσία, η ερμηνεία των ηθοποιών και τα μηνύματα της ταινίας είναι ορισμένα από τα ζητήματα που θίγονται στη συζήτηση μεταξύ του δημοσιογράφου και των πέντε καλεσμένων της εκπομπής του. Πρόκειται για project με την καθοδήγηση των καθηγητών Γιάννη Αναστασόπουλου (Θεολόγου) και Γιάννη Λυμπέρη (Μουσικού).

Μπορείτε να ακούσετε την εκπομπή:

ΛΕΥΚΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΠΡΟΣΒΑΣΗ – ΧΑΡΤΗΣ

Ραδιοφωνικός Σταθμός ΒΠΓ. Εκπομπή Μάϊου 2022 για τον ρόλο της μουσικής στον κινηματογράφο

Ραδιοφωνικός σταθμός ΒΠΓ-Χριστουγεννιάτικη εκπομπή-21-12-2021

Το Σχολείο μας, μέλος του ASPnet – UNESCO