»

Ιούλ 04 2018

Αποτελέσματα εισαγωγικών εξετάσεων ΒΠΓ για την Α Γυμνασίου 2018-19 (επικαιροποίηση με τα αποτελέσματα της κλήρωσης ισοβαθμούντων)

Στον συνημμένο πίνακα  (ΣΕΙΡΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-19) δημοσιεύονται τα αποτελέσματα των εξετάσεων εισαγωγής στην Α΄ τάξη του Βαρβακείου Προτύπου Γυμνασίου  σχολικού έτους 2018-19, κατά φθίνουσα σειρά βαθμολογίας. Σύμφωνα με τις οδηγίες της Δ.Ε.Π.Π.Σ. και για λόγους προστασίας προσωπικών δεδομένων, δημοσιοποιούνται μόνο οι κωδικοί των υποψηφίων. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να εισέρχονται στη διεύθυνση https://www.iep.edu.gr/pps/ , προκειμένου να ενημερωθούν για τη βαθμολογία τους, πληκτρολογώντας τον κωδικό και το ΑΜΚΑ του υποψηφίου.
Σύμφωνα με τα αποτελέσματα προαναγγελθείσας από την 29-6-2018 ανοικτής κλήρωσης που έγινε την Τρίτη 3/7/2018 και ώρα 14.00 στο σχολείο, μεταξύ των ισοβαθμούντων υποψηφίων στις θέσεις 95-99, για την οριστική κατάταξη στις τελευταίες  δύο (95η – 96η)  θέσεις εισακτέων, προέκυψε ο συνημμένος πίνακας με τη ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ.
Οι επιλαχόντες θα κληθούν από το σχολείο, με τη σειρά κατάταξής τους στον πίνακα αποτελεσμάτων, εάν για οποιονδήποτε λόγο κενωθούν θέσεις εισακτέων.
Καλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των υποψηφίων που έχουν σειρά κατάταξης 1 – 94 καθώς και οι κληρωθέντες για τις θέσεις 95, 96 να προσέλθουν στο ΒΠΓ, την Τρίτη 4 Σεπτεμβρίου ή την Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου 2018, και ώρα 09:00 – 13:00, για την εγγραφή των επιτυχόντων στην Α΄ τάξη σχολικού έτους 2018-19. Οι γονείς/κηδεμόνες θα συμπληρώσουν αίτηση εγγραφής, το έντυπο της οποίας θα τους χορηγηθεί από το σχολείο. Παρακαλούνται να γνωρίζουν προσερχόμενοι τον Αριθμό Δημοτολογίου (και Μητρώου Αρρένων για τα αγόρια) και το ΑΜΚΑ των μαθητών/τριών.