»

Μαΐ 12 2018

Διάκριση μαθητών/τριών μας στους Β΄ Μαθητικούς Αγώνες Ρητορικής Τέχνης Γυμνασίων

Στους Β΄ Μαθητικούς Αγώνες Ρητορικής Τέχνης Γυμνασίων, που διοργανώθηκαν στις 28 και 29 Απριλίου 2018, στο Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων Περαιά :

Ο Γιώργος Σαρόγλου απέσπασε βραβείο για την εξαιρετική επίδοσή του στο αγώνισμα των Διττών Λόγων. Βραβεύτηκε ως ο 10ος καλύτερος ομιλητής μεταξύ 139 διαγωνιζομένων.

Η Έλενα Χριστοδουλάτου διακρίθηκε ως η 6η καλύτερη αναγνώστρια στο αγώνισμα της Εκφραστικής Ανάγνωσης, μεταξύ 105 διαγωνιζομένων, η δε ομάδα με την οποία συμμετείχε στο αγώνισμα των Διττών Λόγων (σημειωτέον ότι οι ομάδες επιχειρηματολογίας των Διττών Λόγων ήταν μεικτές, δηλαδή αποτελούνταν από μαθητές διαφορετικών σχολείων) κατέκτησε την 3η θέση και απέσπασε έπαινο για τη διάκρισή της στο συγκεκριμένο αγώνισμα.