Αρχική » Ευρωπαϊκά » eTwinning: Safe Internet-A Bridge Between Us (2013-2014)

Τελευταίες ανακοινώσεις

eTwinning: Safe Internet-A Bridge Between Us (2013-2014)

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Κοντοπίδη Ευαγγελία.
Συνεργαζόμενα σχολεία: Ελλάδα, Κροατία, Αγγλία.
Ιστότοπος έργου: http://new-twinspace.etwinning.net/web/p101109/welcome.

Στο eTwinning έργο: «Safe Internet: A Bridge Between Us» συμμετείχαν οι μαθητές της Β’ τάξης Γυμνασίου της σχολικής χρονιάς 2013-2014.

Στο έργο απονεμήθηκε το 2ο Εθνικό Βραβείο στην κατηγορία “Γυμνάσιο (ηλικίες 13-15)” στον 9ο Εθνικό Διαγωνισμό eTwinning. Το σχολείο μας παρέλαβε ως μέρος του Εθνικού Βραβείου δύο HP Slate 10 HD Tablets, άδεια ενεργοποίησης προγράμματος antivirus Smart Security και μικρά δώρα για όλους τους μαθητές που συμμετείχαν.

Συνοπτική περιγραφή του eTwinning έργου:

ΛΕΥΚΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΠΡΟΣΒΑΣΗ – ΧΑΡΤΗΣ

Ραδιοφωνικός Σταθμός ΒΠΓ. Εκπομπή Μάϊου 2022 για τον ρόλο της μουσικής στον κινηματογράφο

Ραδιοφωνικός σταθμός ΒΠΓ-Χριστουγεννιάτικη εκπομπή-21-12-2021

Το Σχολείο μας, μέλος του ASPnet – UNESCO