Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Μεγάλη επιτυχία των μαθητών του ΒΠΓ στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Μαθηματικών “Θαλής”

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα που ανακοινώθηκαν από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, για τον Πανελλήνιο διαγωνισμό Μαθηματικών “Θαλής”, που διεξήχθη την Παρασκευή 5-11-2021, 13 μαθητές μας από τη Β και 3 μαθητές μας από την Γ τάξη, είναι επιτυχόντες και συνεχίζουν για τον διαγωνισμό ¨Αρχιμήδης” στις 26-2-2022, στον οποίο θα αναδειχθεί η Ολυμπιακή ομάδα της χώρας μας. Τα αποτελέσματα αυτά αναδεικνύουν το ΒΠΓ πρώτο σε αριθμό επιτυχόντων για τη Β Γυμνασίου σε όλη την Ελλάδα, ενώ επίσης ως το πρώτο δημόσιο σχολείο σε συνολικό αριθμό επιτυχόντων επίσης σε όλη την Ελλάδα. Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά μας που συμμετείχαν στο διαγωνισμό και καλή συνέχεια στον επόμενο διαγωνισμό για τους επιτυχόντες μας.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Ραδιοφωνικός σταθμός ΒΠΓ-Χριστουγεννιάτικη εκπομπή-21-12-2021