Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Διαγωνισμός Θαλής Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρίας

Τελευταίες ανακοινώσεις

Διαγωνισμός Θαλής Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρίας

H Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.) το Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 9.00 π.μ. τον 79ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά, «Ο ΘΑΛΗΣ».

Ο διαγωνισμός απευθύνεται στους μαθητές/τριες των Β΄ και Γ΄ τάξεων των Γυμνασίων της χώρας, καθώς και όλων των τάξεων των Γενικών και των Επαγγελματικών Λυκείων της χώρας, οι οποίοι και θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή μέχρι και την Πέμπτη 1 Νοεμβρίου 2018.

Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να δείτε το έγγραφο Ανακοίνωση για ΕΜΕ-Θαλής.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ

Λευκώματα του σχολείου μας