Αρχική » Άλλες Δράσεις » Διδακτικές επισκέψεις στις 15-02-2019

Τελευταίες ανακοινώσεις

Διδακτικές επισκέψεις στις 15-02-2019

Η Α΄Γυμνασίου μαζί με δύο τμήματα της Β’ τάξης, το Β2 και το Β3 επισκέφτηκαν μια πρωτότυπη δραματοποιημένη απόδοση της Ιστορίας του Ηροδότου και πιο συγκεκριμένα της μάχης των Θερμοπυλών στο ίδρυμα Θεοχαράκη:

Α γυμνασίου, Β2-Β3, επίσκεψη στο ίδρυμα Θεοχαράκη

Τα τμήματα Β1 κααι Β4 πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στην περιοχή των Μεσογείων στα ίχνη του «τρένου του Λαυρίου»:

Β1-Β4, επίσκεψη στα ίχνη του τρένου του Λαυρίου

Η Γ’ Γυμνασίου πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στο Κέντρο Πολιτισμού «Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος»:

Διδακτική επίσκεψη Γ΄ τάξης

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – ΧΑΡΤΗΣ